www.mysaglik.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sağlık çalışanlaı lisans tamamlama

+2
wanted
Admin
6 posters

sağlık çalışanlaı lisans tamamlama Empty sağlık çalışanlaı lisans tamamlama

Mesaj tarafından Admin Paz Mayıs 04, 2008 1:35 pm

SAĞLIK ÇALIŞANLARI LİSANS TAMAMLAMA

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Orhan Gümrükçüoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci lisans tamamlama ile ilgili olarak yaptıkları girişimlerden bahsederek “Daha önceleri gerek Sayın Bakan, gerek sizinle yaptığımız görüşmelerde sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkında olumlu görüş bildirmiştiniz Ayrıca Kurum İdari Kurul’da da bu yönde karar alınmıştı. Türk Sağlık-Sen olarak geçtiğimiz günlerde YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’la yaptığımız görüşmede, Sayın Başkan “En çok önem verdiğimiz alanlar mesleki eğitim ve Sağlık. Sağlıkta çok iyi şeyler yapacağız. Lisans tamamlama ile uğraşacağım. YÖK olarak sağlık alanında birinci öncelikli konumuz bu olacak. 60 bin sağlık çalışanını ilgilendiren bu konu ile ilgili olarak gerekli çalışmalar yapılacak” diyerek bize söz verdi.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi bu konuda alt yapı çalışmalarına başladı. AÖF Dekanı Prof. Dr. Nazmi Ulutak’la yaptığımız görüşmede Sayın Dekan, “ Türk Sağlık-Sen’i çabasından dolayı kutluyorum. Siz üzerinize düşeni yaptınız. Biz de Açık Öğretim Fakültesi olarak gerekli hazırlıkları yaptık ve lisans tamamlamaya hazırız. Sağlık Bakanlığının talebini bekliyoruz” dedi. Sağlık çalışanları olarak bu konuda gerekli görüşmeleri yaparak bir an önce bu hakkın verilmesini istiyoruz. Herkes bu konuda olumlu düşünüyor. Sağlık çalışanlarını daha fazla bekletmeyin. Bu hakkı verin” dedi.

Müsteşar Yardımcısı Nihat Tosun Lisans Tamamlama Görüşmelerini Yapacak
Konu ile ilgili olarak olumlu düşündüklerini ve bu sorunu en kısa zamanda çözeceklerini ifade eden Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Orhan Gümrükçüoğlu “ Bu konuda en kısa zamanda YÖK ve Açık Öğretim Fakültesi ile görüşüp sağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkının verilmesini sağlayacağız. Bu konu ile ilgili olarak Müsteşar Yardımcımız Sayın Nihat Tosun’u görevlendirdik. Sağlık çalışanları bu hakka kavuşacak” dedi.

Kaynak: http://www.turksagliksen.org.tr/content/view/5300/55/
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 13

http://www.mysaglik.com

sağlık çalışanlaı lisans tamamlama Empty selam

Mesaj tarafından wanted Paz Mayıs 04, 2008 1:54 pm

evet bu konuda desteklere ihtiyacımız var sağlık çalışanlarının bu konuda daha özverili olmasını isterim...
wanted
wanted
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 74

sağlık çalışanlaı lisans tamamlama Empty selam

Mesaj tarafından selam Paz Mayıs 04, 2008 2:56 pm

bu konuda çok fazla söylentiler var yeni haberlerle bizleri bilgilendirirseniz sevinirim

selam
Misafir

sağlık çalışanlaı lisans tamamlama Empty lisans tamamlama

Mesaj tarafından mustafa Paz Mayıs 04, 2008 5:51 pm

bu konuda bizlere dahada ayrıntılı bilgi verirseniz seviniriz. Question
mustafa
mustafa

Erkek Mesaj Sayısı : 2
İş/Hobiler : sağlık personeli

sağlık çalışanlaı lisans tamamlama Empty LİSANS TAMAMLAMA

Mesaj tarafından frezya3263 Cuma Mayıs 09, 2008 2:14 pm

ben laboratuavar teknisyeniyim biyoloji bizim lisans tamamlama işimizi görürmü

frezya3263

sağlık çalışanlaı lisans tamamlama Empty Geri: sağlık çalışanlaı lisans tamamlama

Mesaj tarafından hakkı C.tesi Mayıs 10, 2008 6:22 pm

ben laboratuavar teknisyeniyim biyoloji bizim lisans tamamlama işimizi görürmü

Sağlık bakanlığı konuyla ilgili bir genelge yayınladı....

İlgi: 18.09.2006 tarih ve 162406 sayılı genelge

Bakanlığımıza bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında yardımcı sağlık personeli olarak görev yapanlardan memuriyetleri sırasında bitirmiş okudukları yükseköğrenimin sağlık hizmetleri sınıfında sayılıp sayılmayacağı hakkındaki tereddütleri gidermek amacıyla aşağıdaki açıklamalara gerek duyulmuştur.

160 Seri No'lu Devlet Memurları Kanunu genel tebliğinde, sağlık ve teknik hizmetler sınıflarında yer alan personelin bitirdiği üst öğrenimin mesleki bir üst öğrenim olup olmadığı hususunun 2547 sayılı Kanunun 43. maddesinin (b) bendi uyarınca alınan Yükseköğretim Kurulu Kararlarına istinaden tespit edileceği belirtilmiştir.

Buna göre, Yüksek Öğretim Kurulunca Laborant ve Veteriner Sağlık Ön Lisans Programı, Fen Edebiyat Fakültelerinin biyoloji bölümü, Hacettepe Üniversitesinin Sosyal Hizmetler Yüksekokulu ile Ev Ekonomisi Yüksekokulunun Çocuk Sağlığı ve Eğitimi bölümünün sağlık çalışanları için mesleki bir üst öğrenim sayılmasına karar verilmiştir. Ayrıca, Sağlık Meslek Yüksekokullarının değişik bölümlerinden sağlık teknikeri unvanı ile mezun olanlar ile Laboratuvar ve Tıbbi Laboratuvar, Röntgen, Anestezi bölümlerinden mezun olanlar, Psikolog, Diyetisyen, Fizyoterapist, Sağlık Fizikçisi, Hemşirelik, Ebe ve sağlık memurluğu ile ilgili bölümler bakanlığımızca sağlık çalışanları için mesleki bir üst öğrenim sayılmakta olup, intibak işlemleri yapıldığı gibi özel hizmet tazminatından da yararlandırılmaktadır.

Diğer taraftan, Yükseköğretim Kurulunca Sağlık İdaresi Yüksekokulu ile Anadolu Üniversitesi açık Öğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünün sağlık çalışanları için mesleki bir üst öğrenim sayılmayacağına karar verildiğinden, bu bölüm mezunları özel hizmet tazminatından yararlanamamaktadırlar. Ancak, öğrenim durumları dikkate alınarak intibak işlemleri yapılabilmektedir. Bu hususta ilgi (b) sayılı genelge ile valiliklere bilgi verilmiştir.

Bilgileriniz ve ilgi genelge hükümleri ile birlikte gereğini rica ederim.

Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR
Bakan a.
Müsteşar

hakkı
Misafir

sağlık çalışanlaı lisans tamamlama Empty teşekkür

Mesaj tarafından mustafa Perş. Mayıs 15, 2008 10:45 pm

hakkı kardeşim verdiğin bilgi için teşekkür
mustafa
mustafa

Erkek Mesaj Sayısı : 2
İş/Hobiler : sağlık personeli

sağlık çalışanlaı lisans tamamlama Empty Ben bu söyletilerden usandım

Mesaj tarafından labtek C.tesi Mayıs 17, 2008 1:48 am

yaptık ettik olacak diye diye bunca zamandır bekletiyorlar
olacaksa olsun artık
sonuç... sonuç... sonuç...

labtek
aaktif kullanıcı
aaktif kullanıcı

sağlık çalışanlaı lisans tamamlama Empty lisans tamamlama ne?

Mesaj tarafından deren C.tesi Mayıs 17, 2008 5:25 pm

İnanın çalışmamak çok zor ama atamam gelirse ve yeterki başlasam başka şey istemem. bu konularla uğraşmam

deren

sağlık çalışanlaı lisans tamamlama Empty Geri: sağlık çalışanlaı lisans tamamlama

Mesaj tarafından Admin Ptsi Ara. 08, 2008 4:56 pm

Arkadaşlar lisans tamamlama için en son haberi buradan alabilirsiniz
http://www.turksagliksen.org.tr/content/view/6046/316/
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 13

http://www.mysaglik.com

- Similar topics